Teşkilat Mensuplarımıza Önemle Duyurulur

Zati tabanca ve emeklilikte harçsız silah taşıma ruhsatı bugün TBMM’de kanunlaştı. Gümrük Muhafaza Personeli Derneği, konuyla ilgili bir açıklama yaptı.

Açıklama şu şekilde:

TEŞKİLÂT MENSUPLARIMIZA ÖNEMLE DUYURULUR
24 Ekim 2019, Vatanımızın jeopolitik konumu itibariyle son derece stratejik bir kurumu olan Türkiye Cumhuriyeti Gümrük Muhafazasının makus kaderinin yıkıldığı tarihtir.
40 yıl önce çözümü için harekete geçilen fakat bugün Meclisten geçerek kazandığımız zâti tabanca ve emeklilikte harçsız silah taşıma ruhsatı hakkı, Devletimize ve Teşkilâtımıza hayırlı olsun.

SIRA DİĞER HAKLARIMIZIN TALEPLERİNDE
Sıra 2017 yılında elde etmek için seferberlik başlattığımız diğer haklarımızı kazanmada. Söz konusu kazanım, dernek olarak ilk başarımızdır.

Bizi ilk günden itibaren destekleyen, bize inanan temsilcilerimize, üyelikleri ile bize güç katan teşkilât mensuplarımıza şükranlarımızı sunarız.
Süreç işlerken bizlere desteklerini esirgemeyen Bakanımız Sn. Ruhsar PEKCAN Hanımefendiye, Bakan Yardımcımız Sn. Gonca YILMAZ BATUR Hanımefendiye ve bize her zaman destek olan eski Genel Müdürümüz Sn. Abdullah SOYLU Beyefendiye, Genel Müdür Yardımcımız Sn. Murat YAMAN Beyefendiye ve bütün idari amirlerimize tekrardan teşekkür borç biliriz. İyi ki varsınız. “YA BİR YOL BULUR, YA BİR YOL AÇARIZ”

Gümrük Muhafaza Personeli Derneği