GMPD’den Açıklama

Teşkilatımızın değerli üyeleri; kıymetli takipçilerimizin dikkatine!

Daha önce duyurduğumuz üzere uzun zamandır beklediğimiz zati silah hakkının teşkilatımıza kazandırılması için somut gelişmeler yaşanmakta.Ancak görüldüğü üzere her başarının sahiplenicisi çok oluyor. Gümrük Muhafaza Personeli Derneği olarak sürecin gelişimi hakkında bilgilendirme gereği hissettik.

SÜRECİN GELİŞİMİ

Bilindiği üzere bir önceki yönetim kurulumuz göreve gelir gelmez teşkilatımızın bekleyen sorunları ile ilgili hızlı bir çalışmaya girdi. Genel müdürlük makamımızla sorunların nasıl çözülebileceği hususunda bir yol haritası hazırlandı ve ilk fırsatta sorunların yeni Cumhurbaşkanlığı sistemiyle göreve gelen Bakanımıza ve Bakan Yardımcılarımıza aktarılması kararı alındı.

Sayın Bakanımız Ruhsar Pekcan ve Bakan Yardımcımız SayınGonca Yılmaz Batur Hanımefendilerin Genel Müdürlüğümüz Komuta Kontrol Merkeziniziyareti esnasında Dernek Başkanımızın sorunları getirmesine fırsat tanıdı.

Sorunları ilgiliyle dinleyen Bakanımız ve Bakan Yardımcımız konulara ilişkin verilerin ve bilgilerin kendilerine ulaştırılmasını, ayrıca konulara ilişkin toplantılar yapılması talimatını verdi. Ondan sonra ki süreçte gerek Genel Müdürümüz Sayın Abdullah Soylu Bey uhdesinde gerekse bizim katıldığımız toplantılar neticesinde süreç bugünlere geldi.

Dolayısıyla bu süre içerisinde, verdiği taahhüt ve sözün başarıya ulaşmasından dolayı samimi gayretlerine şahitlik ettiğimiz eski Yönetim Kurulu Başkanımız Sn. Alp Eren Akgül ve yeni Yönetim Kurulu Başkanımız Sn. Harun Reşit Kaya başta olmak üzere Genel Müdürlüğümüz birim amirlerine ve tüm paydaşlarımıza teşekkürü borç biliriz.

Ancak bazı sivil toplum örgütü ve sendikaların süreci kendilerinin ürünü olarak gösterme çabasını da siz değerli teşkilat mensuplarımız ve takipçilerimizin takdirlerine bırakıyoruz.

Saygılarımızla.

Gümrük Muhafaza Personeli Derneği