Meslektaşımız Emre Çiftçi’nin Kitabı Çıktı

Birçok Gümrük Muhafaza Memuru, bir yandan mesleklerinin hakkını verirken diğer yandan farklı faaliyetlerde de maharetlerini göstermeyi sürdürüyorlar.

Bu meslektaşlarımızdan biri de Gümrükler Muhafaza Genel Müdürlüğü’nde görev yapan Emre Çiftçi.

Emre Çiftçi, yayınlanan ilk kitabı “Bir İntiharın Anatomisi” ile okurların karşısına çıktı.

“Bu kitap, yaşadıkları yüzyıla küsmüş olan insanların, kendi içlerindeki kayboluş hikâyesidir.” mottosuyla sunulan eser, KDY Yayıncılıktan çıktı.

MESLEKTAŞIMIZIN KİTABININ SİPARİŞİNİ VERMEK İÇİN BU YAZININ ÜSTÜNÜ TIKLAYINIZ

KİTABIN KONUSU

“O bir erkek. Yirmi birinci yüzyılın en itilmiş cinsi. Kendi cinsinin zamanında yaptıkları hep ondan çıkarılıyor. Ne sert olabiliyor ne de yumuşak. Ne kendi olabiliyor ne de ondan olması istenildiği gibi. Hep bir arada kalış… Hep bir yarıda kalış… Hep bir yarada kalış… Ondan belki de böyle paranoyak tavırları. Kendini önemli görmesi… Üstünlüğü için çabalaması.”

“Hüzünlü kadın. Doğru insanın karşısına bir türlü çıkmış olmaması canını sıkıyor. Erkekleri mutlu etmenin yolunu aramıyor. Kendini diğer kadınlardan uzak görüyor bu sebeple. Yapmacık insanların, yapmacık sevgi sözcüklerinden nefret ediyor. Bir kitapta geçen tek satırlık bir cümleyi ya da iki satırlık bir şiiri okuyabilen bir adama âşık olma derdinde. Lakin bir türlü o cümleyi ya da şiiri duyamıyor. Çünkü hoşlandığı adamlar ya o kitabı okumamış ya da kitap okumuyor.”

Bu kitap, yaşadıkları yüzyıla küsmüş olan insanların, kendi içlerindeki kayboluş hikâyesidir.

MESLEKTAŞIMIZIN KİTABININ SİPARİŞİNİ VERMEK İÇİN BU YAZININ ÜSTÜNÜ TIKLAYINIZ

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*